Chat Odaları


Chat Odaları

Chat odaları ve internet, internetin önce evlerimize sonra ceplerimize kadar tüm hayatımıza girmesi hatta hayatımızı kapsaması üzerine artan yalnızlık sorunu insanlarda arayışlara yol açmıştır. Her insanın oturduğu ev adresi gibi internet sitesinde de adresi, dünyası vardır. Artık internet nerdeyse her anımızda yanımızdadır. Başka kültürlerde ki insanları tanışma isteği, yalnızlığı azaltma isteği, kriterlerine uygun insanları bulma isteği insanları Asya sohbet web sitemizde bulunan chat odaları içeriğine yönlendirmiştir. Bu durum da internette farklı dünya oluşumuna sebep olmuştur. Buradaki insanlar kendilerini ifade edebilir hale gelmiştir. Gerçek hayatta kimseyle konuşamayan insanların yabancı bir insana anonim olmanın verdiği güvenle konuşabilmekte ve kendini geliştirebilmektedir.

Chat Odaları Amacı

Chat odaları arayışı içinde olan, yalnızlıklarına çözüm arayan insanları bir araya getiren çok yönlü bir kullanım seçeneğidir. Bu odalar sayesinde tanıyacağımız insan sayısında artışı, farklı kültürlerle harmanlanmamızı sağlayacaktır. Saygı ve sevgi çerçevesinde tüm dünya ile bağlantı kurmamızı sağlayan chat odaları görüntülü konuşma seçeneği ile yazışmanın yetmediği yerlere yeni bir özellikle getirmiş,  hem de karşı tarafla görüntü ve ses bağlantısı kurarak insanları yalnızlıktan kurtarmaktadır. Bazı durumlarda sadece yazışmak yetmez ve karşımızda ki insanların mimiklerini ses tonunu görmek isteriz. Bu bağlamda uygulama tam da bu istediğimize yanıt vermektedir.

Chat odalari

Chat odalari

Chat Odaları Üyelik

Chat odaları Asya sohbet sitemizde oldukça fazla kullanılmaktadır. Özellikle sıkıcı bir hayat süzenine sahip olan internet kullanıcıları tarafından çok fazla tercih edilen bu içerikler her geçen gün farklı güncellemeler ile bilinirliğini arttırmaktadır. Ortaya çıkan sonuca bakıldığında sadece Türkiye’de bile milyonlarca kullanıcının var olduğu gözlemlenmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile içe kapanık bir toplum meydana gelmesi ile kişiler internet dünyası içerisinde farklı kişiler ile tanışma yöntemine baş vurmuşlardır. Chat odaları da bu içerikler sayesinde ortaya çıkmış ve milyonlarca kişiye hizmet vermeye başlamıştır. Chat odaları içerisinde sohbet etmek isteyen kişilerin ilk olarak yapması gereken işlem üye olmaktır. Üye olabilmek için sitenin giriş kısmında bulunan bilgilendirmelerin okuması ve belli başlı formların doldurulması gerekir. Genellikle diğer uygulamaların chat kanalları seçeneğini kullanabilmek için çok uzun ve formalie icabı gereken bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Ancak Asya sohbet web sitemizde buna ihtiyaç yoktur. Seçeceğiniz rumuz, e-mail ve şifre ile kayıt işlemlerini ısa sürede tamamlayabilir daha sonrasında ise eğlencenize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Chat Odası Uygulamaları

Chat sayfalari genellikle Asya sohbet web sitemiz gibi içerik üreten arkadaşlık siteleri içerisinde yer alan seçenekler arasında bulunmaktadır. Bu odalardan faydalanmak isteyen kullanıcılar öncelikle siteye üye olmalıdır. Ancak kimi kullanıcılar bilgisayar, tablet ve benzeri cihazların tarayıcılarını kullanmak konusunda zorluk çekebilmektedir. Bu tip durumlar karşısında web sitemiz kullanıcılarına İOS ve Android için oluşturulan uygulamaları sunmaktadır. Gerek tasarımları gerekse kullanım kolaylığı açısından çok fazla ilgi çekici yönü bulunan bu hizmete rağbet oldukça fazladır.

Chat Odaları Kuralları

Chat odaları içerisiğini sitemiz içerisinde her yaş grubu kullanamamaktadır. Yaşlı, orta yaşlı ve genç grupları kapsayan uygulama da arkadaşlıklar ve ikili ilişkiler kurulmaktadır. Yeni insanları hayatlarına almak isteyenler, boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler, uygulamaya fazlasıyla ilgi göstermektedir. İnsan çeşitliliğinden kaynaklanan bazı uygunsuz davranışlardan dolayı 18 yaş altı çocukların erişim izni kapatılmaması halinde program sorumlu tutulmamaktadır. Hem programı kullanabilmek için hem de daha huzurlu bir ortam yaratılması için görüntülü konuşma uygulamalarının bazı kuralları vardır bu kurallara uymak hem sizin haklarınız hem de diğer insanların hakları açısından önemli kurallardır.

  • Site de oluşabilecek uygunsuz davranışlardan dolayı 18 yaş altı bu uygulamayı kullanmamalıdır.
  • Kamerada din dil ırk ayrımı yapılmamalıdır.
  • Siyasi konuşma, argo kelime kullanımı yasaktır.
  • Müstehcen fotoğraflar alınamaz, saklanamaz kopyalanıp çoğaltılamaz. Bu kural her ne kadar sizin hakkınızsa konuşacağınız insanlarında en önemli haklarından biridir.
  • Kullanıcılar tanımadığı insanlara özel bilgiler vermemelidir. Verilmesi halinde ortaya çıkacak sorunların sonuçları tamamen kişiye bağlıdır.
  • Kamerada kendini göstermeyen kullanıcılar karşı cinsle eşleşemeyecektir.
  • Kamerada sadece görüşme yapacak kişi olmalıdır. Başka birinin görüntülenmesi kesinlikle yasaktır.

 

Bu kuralları da kabul eden her birey özgürce sınırsız ve güvenilir bir biçimde bu siteleri kullanabilmektedir.

Chat odaları’nı kullanmak için gerekenler: Chat odaları için gerekenler aslında çokta karmaşık değil. Kameranız ve mikrofonunuzun olması uygulama için yeterlidir. Hem görüntü, hem ses, hem mesajlaşma kısmı ili hem tarayıcıdan hem de mobilden bağlanabilirsiniz.

Aradığınız görüntüye ve düşünceye sahip olmayan, size saygısızlık yapan insanlar için de ‘sonraki ’butonu kullanılır ve geçtiğiniz insanlarla eşleşmeniz daha aza iner.