Görüntülü Görüşme Ayarları


Görüntülü Görüşme Ayarları

Görüntülü görüşme ayarları oldukça önemlidir. Görüntülü görüşme ayarlarının hd kalite de ve düşük gecikmede olması görüntülü görüşme yaparken sizlere güzel video görüşmesi sunması açısından önemlidir. Görüntülü görüşme ayarları kolay ve anlaşılır bir şekilde sunulması kullanıcı açısından rahatlama yaşatacaktır. Görüntülü görüşme ayarları 144 p, 240 p, 360 p, 480 p, 720 p, 1080 p , 4 k ve 8 k gibi seçenekleri mevcuttur.

144p görüntü kalitesi açısından en kötü görüşme ayarı olacaktır sizler için. 240p ise 144p yi aratmayacak şekilde kötü kalitededir bu kalitelerde görüntülü sohbetiniz sesli sohbete dönebilir. 360p alttaki kalitelerden aşağı kalır yanı yok fakat nispeten diğer ayarlardan daha iyi. 480p sizin için 144p den sonra görüntü diyebileceğiniz bir görüntü sunmaktadır ve bu ayarda görüntülü sohbet yapmanız daha iyi olacaktır. 720p de 480p’nin iki katı görüntü bulunmaktadır.

720p görüntü kalitesi hd görüntü kalite ayarlarına girmektedir. 720p orta kategori de interneti olan kullanıcılar için idealdir. 1080p de 720p’nin iki katı görüntü vermektedir. 1080p çoğu orta bütçeli telefonda kullanılan ve sizi memnun edecek bir görüntü vermektedir. 4 k ise en üst kategori de bulunur. 4 k görüntü kalitesi için iyi bir internete ve iyi bir ekrana sahip olmalısınız. Bunlarda size ekstra maliyet olarak yansır. 8 k görüntü teknolojisi ise en en üst kategoride bulunur. 8 K teknolojisi cam gibi görüntü sunmaktadır. Bu 8k teknolojisi maalesef insanlar için çok maliyetlidir ve herkesin 8 k teknolojisine erişimi mevcut değildir.

goruntulu gorusme ayarlari

Görüntülü görüşme ayarları

İnsanlar için Türkiye standartlarında donmadan ve kasmadan izlemek için 480p ve 720p arasında tercih yapmalıdırlar. Kasmadan ve donmadan görüntülü görüşme yapmak önemlidir. Çünkü görüntülü görüşme sırasında kasma ve donma olursa görüntülü konuşmanız yarıda bölüneceği için o görüşmeden bir şey anlamanız kuvvetle muhtemel olmayacaktır.Görüntülü görüşme sırasında donma veya kasma mutlaka olmaması gerekir. İnsanlar bu yüzden en iyi görüntülü görüşme ayarları diye aratma yöntemlerine gitmektedir. İnsanlar en iyi görüntülü görüşme ayarları bulma konusunda çok inatçılar. Eğer internetinizde veya bilgisayarınızda sorun varsa internetten ne kadar arayış içerisinde olsanızda bu sorunu çözemeyeceksiniz. Bu görüntülü görüşme ayarlarının en iyi yolu öncelikle internetiniz ve bilgisayarınızı kontrol etmelisiniz. Eğer internetiniz veya bilgisayarınızda sorun yok ise muhtemelen görüntülü görüşme ayarların da hata yaptınız.

En İyi Görüntülü Görüşme Ayarları

En iyi görüntülü görüşme ayarları bulmanız için öncelikle internet hızınızı ölçmelisiniz. İnternet hızınız 1 ila 3 mbps arasında ise 360 p kullanmanız önerilir. İnternet hızınız 3 ila 8 mbps arasında ise 480 p görüntü ayarlarını kullanmanız öneriler. İnternet hızınız 8 ila 24 mbps arasındaysa 720 p görüntü ayarlarını kullanabilirsiniz. İnternet hızınız 24 mbps den yüksekse 1080 p görüntü ayarlarını kullanmanız önerilir. 35 mbps den yüksek ise internet hızınız 4 k görüntü ayarlarını denemeniz tavsiye edilir.

İnternet hızınız 50 mbps  dolaylarında ise 8 k ve daha üstü görüntü ayarlarını kullanabilirsiniz. Bu konular elbette internet hızınızla bitmemektedir. Donanım tarafında monitörünüzün veya telefon ekranınızın görüntü ayarına bakmalısınız. Eğer monitörün verebileceği görüntü kalitesi 1080 p ise sizde 4 k yı denemeye çalışırsanız boşuna internetinizi yoracaksınız çünkü monitörünüz o kadar kaliteli bir görüntüyü işleyecek kapasitede değildir. İşin özü her şey sizin internet altyapınız ve donanım gücünüzde bitmektedir. Donanım konusu hafife alınacak bir konu değildir. Donanım ve internet bilgilerinizi detaylıca öğrendikten sonra en iyi görüntülü görüşme ayarları kolay bir şekilde bulunacaktır.

Görüntülü Görüşme Ayarları Neden Bu Kadar Önemlidir ?

Görüntülü görüşme ayarları görüntü kalitesini etkilemenin yanı sıra ses kalitesini de etkilemektedir. Eğer karşınızda ki kişinin görüntüsü bozuk ise ciddi bir görüşme olmayacaktır o görüşme. Veyahut görüşme yapmak istediğiniz kişinin sesi bozuk veya donuk bir şekilde gelirse karşındaki kişiyi anlayamayacaksınız. Görüntülü görüşme seçenekleri doğru yapılmadığı takdirde birçok sorunu da beraberinde getirir. Bu yüzden görüntülü konuşma ayarları doğru bir şekilde olduğundan emin olun. Bu hususta dikkat edeceğiniz şey yine internet kaliteniz ve donanım kaliteniz olacaktır. Bu ikili görüntülü görüşme  konusunda vazgeçilmez ikili olarak karşınıza sürekli bir şekilde çıkacaktır. İnsanlar ne yazık ki bu konu hakkında pek bir bilgiye sahip değiller. Bu makalemizde detaylı bir şekilde görüntülü konuşma ayarları hakkında bilgi verip irdeledik. Artık bu maddeleri baz alarak görüntülü konuşma ayarları yapmalısınız. Görüntülü konuşma ayarları hafife alınacak bir konu değildir.