Görüntülü Görüşme Ses Problemi


Görüntülü Görüşme Ses Problemi

Görüntülü görüşme ses problemi, kameralı görüşme sistemleri son yıllarda insanlar arasındaki mesafenin daha az gibi görülmesini sağlamıştır. Bu bağlamda artık hemen herkes kendine uygun gelen farklı bir uygulama ya da site üzerinden görüşme yapmaktadır. Görüşmeler tanıdık kimselerle iletişim kurmak amacı ile de farklı insanlarla tanışmak için de gerçekleştirilebilmektedir. Asya Sohbet içerisinde her isteğe uygun sohbet sisteminin tanıtımı net olarak yapılmaktadır. Ancak görüşmeler her daim istendiği gibi sorunsuz olarak devam etmemektedir. Görüntülü konuşma ses problemi ses gitmiyor diyen kişilerin sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Görüşme girişleri esnasında sıkıntı yaşayan kişilerin olduğu da bilinmektedir. Görüntülü görüşmede ses gitmiyor sorunu da bahsedilecek olan diğer genel sorunlar da farklı nedenlere dayanmaktadır. Bundan kaynaklı olarak katılımcıların yaşadıkları sorunu çözümleyebilmek için ilk adımda sorunlarının hangi nedenden ileri geldiğini keşfetmeleri gerekmektedir.

Görüntülü Görüşme Ses Sorunu

Görüntülü görüşme ses problemi ses gitmiyor başlığı ses odaklı sorunların en çok karşı karşıya kalınanı olarak tanımlanabilmektedir. Bu bağlamda sıkıntılar uygulama ayarlarının bozuk olmasından ileri gelebilmektedir. Ya da bazı durumlarda katılımcılar farklı ses sıkıntılarını çözümleyebilmek için fark etmeden uygulama ayarlarını bozabilmektedir. Aynı şekilde görüntülü görüşmede ses gitmiyor diyen kesimin bir kısmında mikrofon sıkıntısı yaşanmaktadır. Üstelik katılımcılar mikrofonlarında sorun olduğunu fark etmedikleri için uygulamaları silip yeniden yüklemeye kadar pek çok alternatif yöntem denemektedir. Lakin sorun mikrofon kaynaklı olduğu için uygulama kaç kez silinip yüklenirse yüklensin yaşanan sorun ortadan kalkmayacaktır. Görüntülü görüşme yapamıyorum sorunu sesten ziyade teknik donanımların tamamlanmamasından kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle teknoloji ile arası iyi olmayanlar genel sohbet sitelerinde takma isim anında zorluk yaşadıkları için görüşme aşamasına geçememektedir. Böyle durumlarda ise resimli ya da videolu anlatımlarla açıklanan görüşme adımlarının takip edilmesi önerilmektedir.

goruntulu gorusme ses proplemi

Görüntülü görüşme  ses proplemi

Görüntülü Görüşme ve Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

Görüntülü görüşmede ses gitmiyor mikrofondan kaynaklanan nedenden ileri geliyorsa ilk olarak bu durumun tespit edilmesi lazımdır. Mikrofon hem mobil cihazlarda hem de bilgisayarlarda kolay bir şekilde denetlenebilmektedir. Bilgisayar kullanıcıları sistem denetimleri için ses ayarlarından mikrofon ya da harici hoparlörler kısmından ekipmanlarının çalışıp çalışmadığını kontrol edebilmektedir. Mobil cihazlarda ses sıkıntısı mikrofondan ileri geliyorsa anlaşılması daha kolaydır. Çünkü cihazlar sadece kameralı olan görüşmelerde değil sesli aramalarda da aynı mikrofondan istifade etmektedir. Yani mobil cihazlarının mikrofonunda sorun olan kişiler sesli arama yaparken de seslerinin iletilmediğine yönelik şikayetler alacaklardır. Kameralı görüşme ses sorunu kullanımda olan mikrofonların yeniden kurulması ile ayarların sıfırlanması ile çözümlenebilmektedir. Sorunun devam etmesi halinde bir profesyonelden destek alınması da önerilmektedir. Böylelikle sorun çözümünde zamandan da avantaj sağlanmış olacaktır.

Görüntülü Görüşme Mikrofon Özellikleri

Görüntülü görüşme ses problemi ve sorunlarının en sık görüleni olan görüntülü görüşmede ses gitmiyor sıkıntısında mikrofon kontrolü yapılmalıdır. Bu bağlamda uygulamalar hemen her türlü mikrofonla uyumlu şekilde çalışmaktadır. Yani uygulama sahipleri belli mikrofonları önererek katılımcılara zorlama yapmamaktadır. Görüşmelerinde harici bir mikrofon kullanan kesimin bilgisayarlarını sıklıkla hareket ettirmeleri neticesinde mikrofon giriş kısmında bir gevşeme yaşanabilmektedir. Gevşeme ise ses bozukluklarını beraberinde getirmektedir. Yaşanan ses bozulmalarında bundan ötürü ilk olarak mikrofonun cihazdan sökülerek yeniden takılması önerilmektedir. Bu çerçevede büyük bir kesimin sıkıntıları ortadan kalkacaktır. Görüntülü görüşme ses probemi ve mikrofondan kaynaklanan sorunların devam etmesi halinde mikrofon ayarlarının yenilenmesi gerekecektir. Diğer bir deyişle fabrika ayarlarına gelen mikrofonlar ilk günkü özellikleri ile işlerine başlayacaklardır. Ancak teknik sistemlerden ileri gelen hatalar bu şekilde çözümlenememektedir. Teknik sıkıntılarda bir üst başlıkta da en son çare olarak verilen uzman yardımı tavsiye edilmektedir. Ya da yeni bir mikrofon temini ile ses sorunlarını çözmek mümkün olacaktır.

Görüntülü Görüşme Genel Sorunlar

Katılımcıların görüntülü görüşmede ses problemi ve ses gitmiyor sıkıntısından farklı sorunlarla uğraşmaları da mümkündür. Özellikle teknik ayar konusunda bilgisi olmayanlar sadece sesten değil görüntüden kaynaklanan sıkıntılar da çekebilmektedir. Ses sorununda mobil cihazlarda mikrofon girişinin elle kapatılması da sıkıntı yaratmaktadır. Bireyler fark etmeden bu alanı cihazı tutarken kapatmaktadır. Mikrofon girişi bir nokta olarak belirlendiği için kapanması fark edilmemektedir. Böylece görüşmede ses boğukluğu yaşanmaktadır. Görüntülü görüşme sorun çözümünde sorun tespit edildikten sonra iş oldukça basittir. Örneğin bazı anlarda internet bağlantı hızı olduğundan daha aşağılara düşmektedir. Bu da hem ses hem görüntü sıkıntılarının aynı anda yaşanmasına neden olmaktadır. Bireyler daha önce yaşanmamış bir sıkıntıyı o anda görmeleri halinde internet hızlarını da kontrol etmelidir. Acele olarak hareket edilmesi durumunda ortada herhangi bir neden yokken uygulama ayarlarının değiştirilmesi sonucu gelebilmektedir.