sohbetcom


sohbetcom

Sohbetcom , Sohbet kelimesi ile anlaşılacağı gibi türkçe´de eş anlam olarak muhabbet anlamına gelmekle beraber aranılan ve sık kullanılan kelimeler arasında yer alan ingilizce´de ise chat anlamına gelmektedir. Bireylerin boş zamanlarında vakit geçirebilmek için google başta olmak üzere yandex yada opera gibi diğer arama motorlarını kullanarak chat sohbet , sohbet yada sohbetcom gibi kelimelerde arama yaparak sıralamarda yer alan sohbet siteleri , chat siteleri´den herhangi birini seçerek siteye girmesi ile sohbet , chat odaları arasında yer alıp chat odası içerisinde bulunan Dünyanın her bir yerinden katılan bireylerle sohbet edip keyifli dakikalar geçirmek istemesidir.

Sohbetcom Kelimesinin Oluşumu

Sohbetcom ,Türk Dil Kurumuna göz atıp bakacak olursak sohbet com kelimesinin Türkçe kelimeler arasında yer almadığını görmekteyim. Peki o zaman sohbetcom kelimesi hangi dile ait yada bu kelime nasıl türedi? Sohbetcom kelimesini google aracılığı ile biraz araştırma yaparak incelediğim zaman sohbet com ile ilgili tam net bir cevap bulamadığımı fark edip bu konu ile ilgili bir yazı yazarak sizlerin paylaşımına sunup sizleride bilgilendirmek istedim.

Sohbetcom kelimesini dile getirip kulak verdiğim zaman bana bir şey ifade etmemekle beraber sohbet kelimesi ile bir ilgisini olduğunu anlamaktayım. Sohbet kelimesinin tam olarak ne anlama geldiğini bilerek com kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek için yine google üzerinden com nedir yazarak arama yapıp okuduğum zaman öğrendiklerimi kısaca sizlere özetleyip anlatmak istiyorum. Com kelimesi domain yani türkçe karşılığı alan adı , site adı anlamına gelen web sitelerinin nokta işaretinden sonra gelen bir alan adı uzantısı olduğunu öğrendim. Buna istisna demek oluyor ki sohbet kelimesinde arama yapan bireylerin sohbet ile com arasına nokta işareti koymadan arama yaptıkları anlamına gelmektedir.

sohbetcom

sohbetcom

Sohbetcom Kelimesinin Arama Sonuçları 

Sohbet ve com kelimesinin nasıl oluştuğunu siz okurlarıma anlattık´dan sonra sohbet com kelimesinin google arama sonuçlarından bahsetmek istiyorum. Tarih olarak bugünlerde baktığımızda sohbet com google arama sonuçlarında birinci sayfasında yer alan asyasohbet.com sizlerin düşüncelerinde hedeflemiş olduğu gibi sohbet siteleri arasında yer almakla beraber sizlere güvenilir , seviyeli ve kaliteli bir sohbet sitesi ortamı sunmaktadır.Sizlerde sitemizi ziyaret ederek farklı şehir odaları içerisinde bulunan faklı kültürdeki bireylerle sohbet edip yeni dost ve arkadaşlıklar kurabilirsiniz.